UC Gift Certificate (6.x-1.3) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Value
de: Wert

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Email settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Action
de: Aktion

en: Purchaser
de: Käufer

en: edit
de: Bearbeiten

en: Add
de: Hinzufügen

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Amount
de: Betrag

en: Recipient
de: Empfänger

en: Order
de: Reihenfolge

en: Operation
de: Aktion

en: send
de: senden

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Product
de: Produkt

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: The e-mail address %mail is not valid.
de: Die E-Mail-Adresse %mail ist ungültig.

en: User account
de: Benutzerkonto

en: List position
de: Listenposition

en: Certificate details
de: Zertifikatsdetails

en: Create a new user
de: Neuen Benutzer erstellen

en: @name replacement patterns
de: Ersatzmuster @name

en: Discount type
de: Rabattart

en: Line item
de: Position

en: Customer has entered a valid coupon code at checkout.
de: Kunde hat im Checkout einen gültigen Gutscheincode eingegeben.

en: Multiply
de: Vervielfachen
