UC Gift Certificate (6.x-1.4) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Email settings
hi: ईमेल सेटिंग

en: Purchaser
hi: ग्राहक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Order
hi: क्रम

en: Operation
hi: काम

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: The e-mail address %mail is not valid.
hi: आपने लिखा हुआ ईमेल पता %mail ठीक नहीं है।

en: User account
hi: सदस्य खाता
