UC Gift Certificate (6.x-1.4) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Email settings
nl: E-mail-instellingen

en: Purchaser
nl: Koper

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Amount
nl: Bedrag

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Order
nl: Volgorde

en: Operation
nl: Bewerking

en: send
nl: versturen

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: The e-mail address %mail is not valid.
nl: Het opgegeven e-mailadres %mail is niet geldig.

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: List position
nl: Lijstpositie

en: @name replacement patterns
nl: @name vervangingspatronen

en: Discount type
nl: Kortingstype

en: Discount settings
nl: Kortingsinstellingen

en: Discounts
nl: Kortingen

en: Line item
nl: Factuurregel
