UC Gift Certificate (6.x-1.4) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Email settings
id: Pengaturan email

en: Purchaser
id: Pembeli

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: User
id: Pengguna

en: Filter
id: Saring

en: Amount
id: Jumlah

en: Recipient
id: Penerima

en: Order
id: Urutan

en: Operation
id: Operasi

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Product
id: Produk

en: The e-mail address %mail is not valid.
id: Alamat email %mail tidak benar.

en: User account
id: Keanggotaan
