UC Gift Order (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Country
de: Land

en: To:
de: An:

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: From:
de: Von:

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Order #
de: Bestellung Nr.

en: Order #:
de: Bestellnummer:

en: Model:
de: Modell:

en: Username:
de: Benutzername:

en: Order !order_id does not exist.
de: Die Bestellung !order_id existiert nicht.

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
de: Danke für Ihre Bestellung, [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
de: Ein Benutzer Konto wurde für Sie erstellt mit den folgenden Paramtern:

en: Password:
de: Passwort:

en: Want to manage your order online?
de: Möchten Sie ihre Bestellung online verwalten?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
de: Möchten Sie den Status Ihrer Bestellung überprüfen, besuchen Sie bitte unsere Website unter [store-link] und klicken Sie auf "Mein Konto" im Menü oder melden sich mit folgendem Link an:

en: Purchasing Information:
de: Kaufinformationen:

en: Order Summary:
de: Zusammenfassung der Bestellung

en: Products on order:
de: Artikel der Bestellung:

en: Thanks again for shopping with us.
de: Danke für Ihren Einkauf bei uns.

en: Export to CSV file.
de: Als CSV Datei exportieren.

en: Show paged records
de: In Seiten aufgeteilt anzeigen

en: Show all records
de: Alle Datensätze anzeigen

en: Street 1
de: Strasse und Hausnummer

en: Street 2
de: Adresse (Zusatz)

en: Order Date
de: Bestelldatum
