UC Gift Order (6.x-1.1) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Country
hu: Ország

en: To:
hu: Címzett:

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: City
hu: Város

en: From:
hu: Feladó:

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Order #
hu: Rendelés #

en: Zone
hu: Körzet

en: Order #:
hu: Rendelésszám:

en: Model:
hu: Modell:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Order !order_id does not exist.
hu: !order_id azonosítójú megrendelés nem létezik.

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
hu: Köszönjük a rendelést [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
hu: Egy felhasználói fiókot hoztunk létre Önnek a következő adatokkal:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Want to manage your order online?
hu: A rendelések online legyenek kezelve?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
hu: A rendelés állapotának ellenőrzése a weboldalon ([store-link]) lehetséges a „Saját profilom” hivatkozásra kattintva, vagy a következő webcímen:

en: Purchasing Information:
hu: Vásárlási információk:

en: Order Summary:
hu: Rendelés összesítése:

en: Products on order:
hu: Megrendelt termékek:

en: Thanks again for shopping with us.
hu: Ismét köszönjük, hogy nálunk vásárolt.

en: Export to CSV file.
hu: CSV fájlba exportálás.

en: Show paged records
hu: A naplózott tételek megjelenítése

en: Show all records
hu: Összes tétel megjelenítése
