UC Gift Order (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Country
it: Paese

en: To:
it: A:

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: From:
it: Da:

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Order #
it: Ordine #

en: Order #:
it: Ordine #

en: Username:
it: Nome utente:

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
it: Grazie per l'ordine, [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
it: È stato creato per te un profilo utente con i seguenti dettagli:

en: Want to manage your order online?
it: Vuoi gestire il tuo ordine online?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
it: Se hai bisogno di controllare lo stato del tuo ordine, ti invitiamo a visitare la nostra home page all'indirizzo [store-link] e cliccare su "Il mio account" nel menù o a effettuare il login con il seguente link:

en: Purchasing Information:
it: Informazioni sull'acquisto:

en: Order Summary:
it: Riepilogo ordine:

en: Products on order:
it: Prodotti ordine:

en: Thanks again for shopping with us.
it: Grazie ancora per aver acquistato da noi.

en: Export to CSV file.
it: Esporta in formato CSV.

en: Show paged records
it: Mostra records paginati

en: Show all records
it: Mostra tutti i record
