UC Gift Order (6.x-1.3) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Country
tr: Ülke

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: City
tr: Şehir

en: Ubercart - extra
tr: Ubercart - ilave

en: Postal Code
tr: Posta Kodu

en: Order #
tr: Sipariş no

en: Zone
tr: Bölge

en: Shipping Address:
tr: Gönderi Adresi:

en: Order #:
tr: Sipariş no:

en: Shipping Method:
tr: Gönderme Yöntemi:

en: Username:
tr: Kullanıcı Adı:

en: Order !order_id does not exist.
tr: Siperiş !order_id mevcut değil.

en: An account has been created for you with the following details:
tr: Aşağıdaki bilgiler ile sizin için bir hesap oluşturuldu:

en: Password:
tr: Parola:

en: Want to manage your order online?
tr: Siparişinizi çevirim içi olarak yönetmek mi istiyorsunuz ?

en: Purchasing Information:
tr: Satın alma Bilgileri:

en: E-mail Address:
tr: E-posta adresi:

en: Billing Address:
tr: Fatura Adresi:

en: Billing Phone:
tr: Fatura Telefonu:

en: Shipping Phone:
tr: Gönderi Telefonu:

en: Order Grand Total:
tr: Sipariş Toplam Tutarı:

en: Payment Method:
tr: Ödeme Yöntemi:

en: Order Summary:
tr: Sipariş Özeti:

en: Shipping Details:
tr: Gönderi Detayları:

en: Products Subtotal:
tr: Ürünlerin ara toplamı:

en: Total for this Order:
tr: Toplam Tutar:

en: Products on order:
tr: Siparişteki ürünler:

en: (!price each)
tr: (herbiri için !price )

en: Where can I get help with reviewing my order?
tr: Siparişimi gözden geçirmek için nereden yardım alabilirim?

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
tr: Lütfen dikkat: Bu e-posta otomatik olarak gönderilmiştir. Lütfen bu mesajı cevaplamayın.

en: Thanks again for shopping with us.
tr: Bizimle alışveriş yaptığınız için tekrar teşekkür ederiz.

en: Show paged records
tr: Sayfalanmış kayıtları göster

en: Show all records
tr: Tüm kayıtları göster

en: SKU:
tr: Ürün stok kodu:

en: Gift Message:
tr: Hediye Notu:

en: Gift Order
tr: Hediye

en: Gift Status
tr: Hediye Durumu

en: Is this order a gift?
tr: Bu sipariş bir hediye mi?

en: Is this a gift order?
tr: Bu bir hediye siparişi mi?

en: A message will be included in the order if this is checked.
tr: Eğer bunu işaretlerseniz siparişinize bir hediye notu eklenecek.

en: Gift message
tr: Hediye notu

en: Enter the message to be included with your gift.
tr: Hediyenize eklenecek notu giriniz.

en: Gift Message
tr: Hediye Notu

en: This order is a gift!
tr: Bu sipariş bir hediyedir.

en: This order is a gift
tr: Bu sipariş bir hediyedir.

en: Enter a message to be included with your gift.
tr: Hediyenize eklenecek notu giriniz.

en: Order Date:
tr: Sipariş Tarihi:

en: Thanks for your order, !order_first_name!
tr: !order_first_name!, siparişiniz için teşekkür ederiz.

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at !store_link and click on "My account" in the menu or login with the following link:
tr: Eğer siparişinizin durumunu kontrol etmek istiyorsanız lütfen !store_link adresinde anasayfamızı ziyaret edip menüde "Hesabım"a tıklayın ya da aşağıdaki bağlantıyı kullanarak giriş yapın:
