UC Gift Order (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Country
pt: País

en: To:
pt: Para:

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: City
pt: Município/Concelho

en: From:
pt: De:

en: Postal Code
pt: Código Postal

en: Zone
pt: Zona

en: Order #:
pt: Encomenda #:

en: Username:
pt: Nome de utilizador:

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
pt: Obrigado pela sua encomenda, [order-first-name]!

en: Want to manage your order online?
pt: Deseja gerir a sua encomenda online?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
pt: Se precisar verificar o estado da sua encomenda, visite a nossa página em [store-link] e clique em "Minha conta" no menu ou efectue o login através do seguinte link:

en: Purchasing Information:
pt: Informações da Compra:

en: Order Summary:
pt: Resumo da Encomenda:

en: Products on order:
pt: Produtos encomendados:

en: Export to CSV file.
pt: Exportar para ficheiro CSV.

en: Show all records
pt: Mostrar todos os registos
