Hotel Booking System for Ubercart (6.x-1.0-beta2) - en to te translation catalogue (42 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Settings
te: అమరికలు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Total
te: మొత్తం

en: Details
te: వివరాలు

en: January
te: జనవరి

en: February
te: ఫిబ్రవరి

en: March
te: మార్చి

en: April
te: ఏప్రిల్

en: May
te: మే

en: June
te: జూన్

en: July
te: జూలై

en: August
te: ఆగష్టు

en: September
te: సెప్టెంబర్

en: October
te: అక్టోబర్

en: November
te: నవంబర్

en: December
te: డిసెంబర్

en: Other
te: ఇతర

en: Order
te: క్రమం

en: Today
te: ఈరోజు

en: Yesterday
te: నిన్న

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Dates
te: తేదీలు
