Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta1) - en to ast translation catalogue (48 entries)

en: Body
ast: Cuerpu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: more
ast: más

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: None
ast: Nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: edit
ast: editar

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: n/a
ast: n/d

en: Details
ast: Detalles

en: Method
ast: Métodu

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Other
ast: Otru

en: Order
ast: Orde
