Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: more
hi: और भी

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: One
hi: एक

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Mon
hi: सो

en: Tue
hi: मं

en: Wed
hi: बु

en: Thu
hi: गु

en: Sat
hi: श

en: Sun
hi: र

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Order
hi: क्रम

en: Today
hi: आज

en: 1 guest | @count guests
hi[0]: १ अतिथि
hi[1]: @count अतिथि
