Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta3) - en to kn translation catalogue (59 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: Mon
kn: ಸೋಮ

en: Tue
kn: ಮಂಗಳ

en: Wed
kn: ಧ

en: Thu
kn: ಗುರು

en: Fri
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sat
kn: ಶನಿ

en: Sun
kn: ಭಾನು

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Yesterday
kn: ನಿನ್ನೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Username:
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು:

en: Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ(_P):

en: Not Available
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Tomorrow
kn: ನಾಳೆ
