Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta3) - en to ku translation catalogue (51 entries)

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: more
ku: زیاتر

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Search
ku: گەڕان

en: None
ku: هیچ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: n/a
ku: نییە

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: Other
ku: هیتر

en: Order
ku: ڕیز

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: Available
ku: هەیە

en: 1 guest | @count guests
ku[0]: 1 میوان
ku[1]: @count میوان

en: Dates
ku: بەروارەکان
