Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta3) - en to sv translation catalogue (96 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Save configuration
sv: Spara inställningar

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: more
sv: mer

en: Quantity
sv: Antal

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: One
sv: Ett

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Teaser
sv: Förhandstitt

en: Total
sv: Totalt

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Details
sv: Detaljer

en: Amount
sv: Summa

en: Frequency
sv: Frekvens

en: Method
sv: Metod

en: Mon
sv: mån

en: Tue
sv: tis

en: Wed
sv: ons

en: Thu
sv: tors

en: Fri
sv: fre

en: Sat
sv: lör

en: Sun
sv: sön

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

en: Other
sv: Övriga

en: Order
sv: Ordning

en: Threshold
sv: Tröskelvärde

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: Qty.
sv: Antal

en: Cart
sv: Varukorg

en: Product
sv: Vara

en: Limits
sv: Begränsningar

en: Apply
sv: Verkställ

en: Available
sv: Tillgänglig

en: 1 guest | @count guests
sv[0]: 1 gäst
sv[1]: @count gäster

en: Shipping Address:
sv: Leveransadress:

en: Order #:
sv: Beställning #:

en: Shipping Method:
sv: Leveransmetod:

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Dates
sv: Datum

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
sv: sOm saldot är mindre eller samma som 0 kr.

en: If the order status is not already Payment Received.
sv: Om beställningsstatusen inte redan är Betalningen mottagen.

en: Base rate
sv: Grundporto

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
sv: Tack för din beställning, [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
sv: Ett konto har skapats åt dig med följande uppgifter:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Want to manage your order online?
sv: Vill du hantera din beställning on-line?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
sv: Om du behöver kontrollera status på din beställning, vänligen besök vår webbplats på [store-link] och klicka på "Mitt konto" i menyn eller logga in med följande länk:

en: Purchasing Information:
sv: Information om inköp:

en: E-mail Address:
sv: E-postadress

en: Billing Address:
sv: Fakturaadress:

en: Billing Phone:
sv: Telefon faktura:

en: Shipping Phone:
sv: Telefon leverans:

en: Order Grand Total:
sv: Total beställning:

en: Payment Method:
sv: Betalningsmetod:

en: Order Summary:
sv: Sammanfattning av beställning:

en: Shipping Details:
sv: Leveransdetaljer:

en: Products Subtotal:
sv: Varornas delsumma:

en: Total for this Order:
sv: Totalt för denna beställning:

en: Products on order:
sv: Beställda varor:

en: (!price each)
sv: (!price styck)

en: Where can I get help with reviewing my order?
sv: Vart kan jag få hjälp att granska min beställning?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
sv: Besök vår <a href="[store-help-url]">hjälpsida</a> för att lära dig mer om hur du hanterar dina beställningar hos [store-link].

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
sv: Vänligen uppmärksamma: Detta e-postmeddelande är ett automatiskt utskick. Svara inte på detta meddelande.

en: Thanks again for shopping with us.
sv: Tack igen för att du handlade hos oss.

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
sv: Inträffar endast då en betalning matas in och saldot är mindre än <= 0.

en: Order Date:
sv: Beställningsdatum:
