Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta4) - en to cs translation catalogue (95 entries)

en: Body
cs: Text

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Uložit

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: more
cs: více

en: Quantity
cs: Množství

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: One
cs: Jeden

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Total
cs: Celkem

en: n/a
cs: není

en: Details
cs: Detaily

en: Amount
cs: Částka

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Method
cs: Metoda

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Other
cs: Jiné

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Threshold
cs: Práh

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: Qty.
cs: Ks

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Product
cs: Produkt

en: Apply
cs: Použít

en: 1 guest | @count guests
cs[0]: @count host
cs[1]: @count hosté
cs[2]: @count hostů

en: Shipping Address:
cs: Dodací adresa:

en: Order #:
cs: Obj. č.:

en: Shipping Method:
cs: Způsob dodání:

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Dates
cs: Data

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
cs: Pokud je zůstatek menší nebo rovný 0 Kč

en: If the order status is not already Payment Received.
cs: Dokud stav objednávky není "Platba přijata".

en: Base rate
cs: Základní sazba

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
cs: Děkujeme za Vaši objednávku!

en: An account has been created for you with the following details:
cs: Byl pro vás vytvořen nový uživatelský účet s následujícími údaji:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Want to manage your order online?
cs: Chcete spravovat Vaší objednávku online?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
cs: Pokud chcete kontrolovat status vaší objednávky, navštivte prosím naší stránku [store-link] a klikněte na odkaz "Můj účet" nebo se můžete přihlásit na následujícím odkazu:

en: Purchasing Information:
cs: Informace o nákupu:

en: E-mail Address:
cs: E-mailová adresa

en: Billing Address:
cs: Fakturační adresa:

en: Billing Phone:
cs: Telefon:

en: Shipping Phone:
cs: Telefon pro dodání:

en: Order Grand Total:
cs: Celková cena objednávky:

en: Payment Method:
cs: Způsob zaplacení:

en: Order Summary:
cs: Souhrn objednávky:

en: Shipping Details:
cs: Podrobnosti dodání:

en: Products Subtotal:
cs: Mezisoučet produktů:

en: Total for this Order:
cs: Celkem pro tuto objednávku:

en: Products on order:
cs: Objednané produkty:

en: (!price each)
cs: (!price/ks)

en: Where can I get help with reviewing my order?
cs: Kde dostanu pomoc s překontrolováním mé objednávky?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
cs: Pro více informací o průběhu objednávek na [store-link] navštivte naší <a href="[store-help-url]">pomocnou stránku</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
cs: Poznámka: Tato emailová zpráva je generována automaticky. Prosím, neodpovídejte na tuto zprávu.

en: Thanks again for shopping with us.
cs: Ještě jednou děkujeme, že nakupujete u nás.

en: SKU:
cs: Kód zboží:

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
cs: Stane se jen v případě, že je zadána platba a stav účtu je menší, než 0 Kč

en: Order Date:
cs: Datum objednávky:
