Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta4) - en to da translation catalogue (90 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: more
da: mere

en: Quantity
da: Mængde

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: One
da: En

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Total
da: I alt

en: Details
da: Detaljer

en: Amount
da: Beløb

en: Method
da: Metode

en: Mon
da: man

en: Tue
da: tir

en: Wed
da: ons

en: Thu
da: tor

en: Fri
da: fre

en: Sat
da: lør

en: Sun
da: søn

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Other
da: Anden

en: Order
da: Rækkefølge

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Qty.
da: Antal

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Product
da: Produkt

en: Limits
da: Begrænsninger

en: Apply
da: Udfør

en: Available
da: Tilgængelig

en: 1 guest | @count guests
da[0]: 1 gæst
da[1]: @count gæster

en: Shipping Address:
da: Leveringsadresse:

en: Order #:
da: Ordre #:

en: Shipping Method:
da: Forsendelsesmetode:

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Dates
da: Datoer

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
da: Hvis saldoen er mindre end eller lig med $0.00.

en: If the order status is not already Payment Received.
da: Hvis ordrestatus ikke allerede er "Betaling modtaget".

en: Base rate
da: Basisrate

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
da: Tak for din ordre, [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
da: En konto er oprettet til dig med følgende oplysninger:

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Want to manage your order online?
da: Vil du håndtere din ordre online?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
da: Hvis du har brug for at kontrollere status for din ordre, kan du besøge vores hjemmeside på [Store-link] og klik på "Min konto" i menuen eller logge på med følgende link:

en: Purchasing Information:
da: Købsinformation:

en: E-mail Address:
da: E-mail-adresse:

en: Billing Address:
da: Faktureringsadresse:

en: Billing Phone:
da: Tlf.nr. (fakturering):

en: Shipping Phone:
da: Tlf.nr. (levering):

en: Order Grand Total:
da: Ordre total:

en: Payment Method:
da: Betalings metode:

en: Order Summary:
da: Ordre resumé:

en: Shipping Details:
da: Leveringsoplysninger:

en: Products Subtotal:
da: Varer total:

en: Total for this Order:
da: Total for denne ordre:

en: Products on order:
da: Varer på ordre:

en: Where can I get help with reviewing my order?
da: Hvor kan jeg få hjælp med at gennemgå min ordre?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
da: For at lære mere om at håndtere dine ordre hos [store-link], besøg da vores <a href="[store-help-url]">hjælp side</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
da: Bemærk: Denne e-mail er en automatisk meddelelse. Undlad venligst at besvare denne besked.

en: Thanks again for shopping with us.
da: Tak fordi du handlede med os.

en: Modifier
da: Modifiers

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
da: Sker kun hvis en betaling er opført og saldoen er <=kr.0,00.

en: Tomorrow
da: I morgen
