Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta4) - en to nl translation catalogue (95 entries)

en: Body
nl: Berichttekst

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: more
nl: meer

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Total
nl: Totaal

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Amount
nl: Hoeveelheid

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Method
nl: Methode

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Fri
nl: vr

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Other
nl: Andere

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Order
nl: Volgorde

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Today
nl: Vandaag

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Qty.
nl: Aantal

en: Cart
nl: Winkelwagentje

en: Apply
nl: Toepassen

en: Available
nl: Beschikbaar

en: 1 guest | @count guests
nl[0]: 1 gast
nl[1]: @count gasten

en: Settings have been saved.
nl: Instellingen zijn opgeslagen.

en: Number of months to display
nl: Aantal te tonen maanden

en: Shipping Address:
nl: Verzendadres:

en: Order #:
nl: Bestellingnummer:

en: Shipping Method:
nl: Wijze van verzenden:

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Dates
nl: Datums

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
nl: Als het saldo lager is dan of gelijk aan $ 0,00.

en: Base rate
nl: Basis kost

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
nl: Bedankt voor uw bestelling.

en: An account has been created for you with the following details:
nl: Er is een account voor u aangemaakt met de volgende gegevens:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Want to manage your order online?
nl: Wilt u uw bestelling online bekijken?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
nl: U kunt uw orderstatus bekijken op onze website [store-link] op "Mijn account" in het menu of login via deze link:

en: Purchasing Information:
nl: Aankoopinformatie:

en: E-mail Address:
nl: E-mailadres:

en: Billing Address:
nl: Factuuradres:

en: Billing Phone:
nl: Telefoon factuuradres:

en: Shipping Phone:
nl: Telefoon verzendadres:

en: Order Grand Total:
nl: Totaal te voldoen:

en: Payment Method:
nl: Betaalmethode:

en: Order Summary:
nl: Bestellingoverzicht:

en: Shipping Details:
nl: Verzendgegevens:

en: Products Subtotal:
nl: Subtotaal producten:

en: Total for this Order:
nl: Totaalbedrag van deze bestelling:

en: Products on order:
nl: U heeft de volgende producten besteld:

en: (!price each)
nl: (!price p/stuk)

en: Where can I get help with reviewing my order?
nl: Waar kan ik informatie krijgen over mijn bestelling?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
nl: Heeft u vragen over uw bestelling neem dan contact op met onze <a href="[store-help-url]">klantenservice</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
nl: Deze e-mail is automatisch gegenereerd.

en: Thanks again for shopping with us.
nl: Hartelijk dank voor uw bestelling.

en: SKU:
nl: Artikelnummer:

en: Ubercart order id
nl: Ubercart bestelling-id

en: Order Date:
nl: Besteldatum:
