Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta4) - en to nn translation catalogue (50 entries)

en: Body
nn: Brødtekst

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: more
nn: meir

en: Quantity
nn: Mengd

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: None
nn: Ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: edit
nn: endre

en: Save
nn: Lagre

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Details
nn: Detaljar

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Qty.
nn: Mengd

en: Product
nn: Vare

en: Apply
nn: Bruk

en: 1 guest | @count guests
nn[0]: 1 gjest
nn[1]: @count gjestar

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
nn: Takk for tinginga di [order-first-name]!

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
nn: Du kan sjå stoda på tinginga di ved å gå til nettsida vår på [store-link] og trykke på «Kontoen min» i menyen eller logge inn med denne lenka:

en: Purchasing Information:
nn: Opplysningar om kjøpet:

en: E-mail Address:
nn: E-post-adresse:

en: Thanks again for shopping with us.
nn: Takk igjen for at du handlar hos oss.
