Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta4) - en to tr translation catalogue (79 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: more
tr: daha fazla

en: Quantity
tr: Miktar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Teaser
tr: Özet

en: Total
tr: Toplam

en: Details
tr: Detaylar

en: Amount
tr: Tutar

en: Method
tr: Yöntem

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Salı

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cum

en: Sat
tr: Cts

en: Sun
tr: Paz

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Other
tr: Diğer

en: Order
tr: Sipariş

en: Threshold
tr: Eşik

en: Today
tr: Bugün

en: Qty.
tr: Adet.

en: Cart
tr: Sepet

en: Product
tr: Ürün

en: Apply
tr: Uygula

en: 1 guest | @count guests
tr[0]: @count ziyaretçi

en: Shipping Address:
tr: Kargo gönderi adresi:

en: Order #:
tr: Sipariş no:

en: Shipping Method:
tr: Gönderi yöntemi:

en: Dates
tr: Tarihler

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
tr: Sayın [order-first-name]!. Siparişiniz için teşekkür ederiz.

en: Want to manage your order online?
tr: Sipârişinizi çevirim içi olarak yönetmek mi istiyorsunuz ?

en: Purchasing Information:
tr: Satınalma Bilgileri:

en: E-mail Address:
tr: E-posta adresi:

en: Billing Address:
tr: Faturalama Adresi:

en: Billing Phone:
tr: Fatura için telefon:

en: Shipping Phone:
tr: Kargo gönderimi için telefon:

en: Order Grand Total:
tr: Sipâriş genel toplamı:

en: Payment Method:
tr: Ödeme yöntemi:

en: Order Summary:
tr: Sipariş Özeti:

en: Shipping Details:
tr: Kargo gönderi detayları:

en: Products Subtotal:
tr: Ürünlerin ara toplamı:

en: Total for this Order:
tr: Sipariş için toplam:

en: Products on order:
tr: Siparişteki ürünler:

en: (!price each)
tr: (herbiri için !price )

en: Where can I get help with reviewing my order?
tr: Siparişim ile ilgili bilgi almak için nederen yardım alabilirim ?

en: Thanks again for shopping with us.
tr: Bizimle alışveriş yaptığınız için tekrar teşekkür ederiz.
