Hotel Booking System for Ubercart (6.x-2.0-beta4) - en to uk translation catalogue (106 entries)

en: Body
uk: Текст

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Delete
uk: Вилучити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Actions
uk: Події

en: Cancel
uk: Відмінити

en: more
uk: ще

en: Quantity
uk: Кількість

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Ні

en: Settings
uk: Налаштування

en: One
uk: Один

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновлення

en: Sunday
uk: Неділя

en: Monday
uk: Понеділок

en: Tuesday
uk: Вівторок

en: Wednesday
uk: Середа

en: Thursday
uk: Четвер

en: Friday
uk: П'ятниця

en: Saturday
uk: Субота

en: Teaser
uk: Анонс

en: Total
uk: Сума

en: n/a
uk: н/д

en: Details
uk: Подробиці

en: Amount
uk: Сума

en: Frequency
uk: Частота

en: Method
uk: Метод

en: Mon
uk: Пн

en: Tue
uk: Втр

en: Wed
uk: Срд

en: Thu
uk: Чтв

en: Fri
uk: Птн

en: Sat
uk: Сбт

en: Sun
uk: Ндл

en: January
uk: Січень

en: February
uk: Лютий

en: March
uk: Березень

en: April
uk: Квітень

en: May
uk: Травень

en: June
uk: Червень

en: July
uk: Липень

en: August
uk: Серпень

en: September
uk: Вересень

en: October
uk: Жовтень

en: November
uk: Листопад

en: December
uk: Грудень

en: Other
uk: Інше

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Order
uk: Замовлення

en: Threshold
uk: Поріг

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Sort Order
uk: Порядок сортування

en: Availability
uk: Доступність

en: Qty.
uk: Кількість

en: Cart
uk: Кошик

en: Product
uk: Продукція

en: Limits
uk: Межі

en: Apply
uk: Застосувати

en: Children
uk: Діти

en: Available
uk: Доступно

en: 1 guest | @count guests
uk[0]: @count гість
uk[1]: @count гостя
uk[2]: @count гостей

en: Block Settings
uk: Настроювання блоку

en: Settings have been saved.
uk: Налаштування збережено.

en: Shipping Address:
uk: Адреса доставки:

en: Order #:
uk: Замовлення #:

en: Shipping Method:
uk: Спосіб доставки:

en: Username:
uk: Ім'я користувача:

en: Add Rate
uk: Додати знижку

en: Dates
uk: Дати

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
uk: Якщо баланс менше або рівний 0.00 ₴

en: If the order status is not already Payment Received.
uk: Якщо статус замовлення ще не <strong>Оплату отримано</strong>

en: Base rate
uk: Базовий тариф

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
uk: Дякуємо за ваше замовлення, [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
uk: Для вас був зроблен обліковий запис з такими даними:

en: Password:
uk: Пароль:

en: Want to manage your order online?
uk: Чи хочете мати можливість управління своїм замовленням онлайн?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
uk: Якщо вам необхідно перевірити стан вашого замовлення, завітайте, будь ласка, на наш інтернет-сайт [store-link] і клікніть на "Мій еккаунт" в меню або увійдіть за наступним посиланням:

en: Purchasing Information:
uk: Інформація про покупку:

en: E-mail Address:
uk: Адреса ел. пошти:

en: Billing Address:
uk: Адреса платника:

en: Billing Phone:
uk: Номер телефону платника:

en: Shipping Phone:
uk: Контактний номер телефону:

en: Order Grand Total:
uk: Загальна сума замовлення:

en: Payment Method:
uk: Спосіб оплати:

en: Order Summary:
uk: Перегляд замовлення:

en: Shipping Details:
uk: Дані про доставку:

en: Products Subtotal:
uk: Товарний підсумок:

en: Total for this Order:
uk: Сума замовлення:

en: Products on order:
uk: Товари у замовлені:

en: (!price each)
uk: (!price за шт.)

en: Where can I get help with reviewing my order?
uk: Де я можу отримати допомогу щодо перегляду мого замовлення?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
uk: Щоб дізнатися більше щодо керування вашими замовленнями у [store-link], будь ласка, завітайте до нашої <a href="[store-help-url]">сторінки допомоги</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
uk: Занотуйте, будь ласка: Надсилання електронного повідомлення виконує робот. Будь ласка, не відповідайте на це повідомлення.

en: Thanks again for shopping with us.
uk: Ще раз дякуємо за те що зробили покупки в нас.

en: Restrictions
uk: Обмеження

en: Modifier
uk: Клавіша-модифікатор

en: SKU:
uk: Артикул:

en: Not Available
uk: Не доступний

en: Tomorrow
uk: Завтра
