Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (48 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: more
cy: mwy

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Details
cy: Manylion

en: Method
cy: Dull

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Fri
cy: Gwen

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: May
cy: Mai

en: Other
cy: Arall

en: Order
cy: Trefn

en: Today
cy: Heddiw

en: Qty.
cy: Nifer

en: Cart
cy: Basged Siopa

en: Apply
cy: Ceisio

en: Rate
cy: Graddfa

en: 1 guest | @count guests
cy[0]: 1 gwestai   @count o westeion
