Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (72 entries)

en: Body
lv: Saturs

en: Save configuration
lv: Saglabāt konfigurāciju

en: Delete
lv: Dzēst

en: Submit
lv: Apstiprināt

en: Type
lv: Veids

en: Actions
lv: Darbības

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Remove
lv: Izņemt

en: more
lv: vairāk

en: Quantity
lv: Skaits

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Edit
lv: Labot

en: Date
lv: Datums

en: Search
lv: Meklēt

en: None
lv: Nav

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: edit
lv: labot

en: Save
lv: Saglabāt

en: Update
lv: Atjaunināt

en: Sunday
lv: Svētdiena

en: Monday
lv: Pirmdiena

en: Tuesday
lv: Otrdiena

en: Wednesday
lv: Trešdiena

en: Thursday
lv: Ceturtdiena

en: Friday
lv: Piektdiena

en: Saturday
lv: Sestdiena

en: Teaser
lv: Ievadteksts

en: Total
lv: Kopā

en: n/a
lv: n/p

en: Add another
lv: Pievienot citu

en: N/A
lv: N/P

en: Start Date
lv: Sākuma datums

en: Details
lv: Sīkāka informācija

en: Amount
lv: Summa

en: Method
lv: Veids

en: Mon
lv: Pr

en: Tue
lv: Ot

en: Wed
lv: Tr

en: Thu
lv: Ce

en: Fri
lv: Pk

en: Sat
lv: Se

en: Sun
lv: Sv

en: January
lv: Janvāris

en: February
lv: Februāris

en: March
lv: Marts

en: April
lv: Aprīlis

en: May
lv: Maijs

en: June
lv: Jūnijs

en: July
lv: Jūlijs

en: August
lv: Augusts

en: September
lv: Septembris

en: October
lv: Oktobris

en: November
lv: Novembris

en: December
lv: Decembris

en: Other
lv: Citi

en: General Settings
lv: Vispārējie uzstādījumi

en: Order
lv: Secība

en: Threshold
lv: Slieksnis

en: Today
lv: Šodien

en: Yesterday
lv: Vakardien

en: Days
lv: Dienas

en: Qty.
lv: Skaits

en: Cart
lv: Grozs

en: Product
lv: Prece

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Rate
lv: Likme

en: Available
lv: Pieejams

en: 1 guest | @count guests
lv[0]: 1 viesis
lv[1]: @count viesi
lv[2]: nav viesu

en: Dates
lv: Datumi

en: Discounts
lv: Atlaides
