Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (66 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: more
oc: mai

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Teaser
oc: Acròcha

en: n/a
oc: n/d

en: Details
oc: Detalhs

en: End Date
oc: Data de fin

en: Amount
oc: Montant

en: Method
oc: Metòde

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Other
oc: Autre

en: Order
oc: Òrdre

en: Today
oc: Uèi

en: Yesterday
oc: Ièr

en: Days
oc: Jorns

en: Nights
oc: Nuèits

en: Sort Order
oc: Òrdre de triada

en: Qty.
oc: Qtat.

en: Cart
oc: Carta

en: Product
oc: Produit

en: Apply
oc: Aplicar

en: Available
oc: Disponible

en: Restrictions
oc: Restriccions
