Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (93 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: more
uk: ще

en: Quantity
uk: Кількість

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: One
uk: Один

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Teaser
uk: Анонс

en: Total
uk: Всього

en: n/a
uk: н/д

en: N/A
uk: Н/Д

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Details
uk: Подробиці

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Amount
uk: Величина

en: Frequency
uk: Частота

en: Method
uk: Спосіб

en: Mon
uk: пн

en: Tue
uk: вт

en: Wed
uk: ср

en: Thu
uk: чт

en: Fri
uk: пт

en: Sat
uk: сб

en: Sun
uk: нд

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Other
uk: Інше

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Order
uk: Послідовність

en: Ops
uk: Дії

en: Threshold
uk: Поріг

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Days
uk: Дні(в)

en: Months
uk: Місяці

en: Smoking
uk: Палю

en: Sort Order
uk: Порядок сортування

en: Availability
uk: Доступність

en: Qty.
uk: Кількість

en: Cart
uk: Кошик

en: Product
uk: Товар

en: Limits
uk: Межі

en: Apply
uk: Застосувати

en: Rate
uk: Оцінити

en: Children
uk: Діти

en: Available
uk: Доступно

en: 1 guest | @count guests
uk[0]: @count гість
uk[1]: @count гостя
uk[2]: @count гостей

en: Edit @name
uk: Редагувати @name

en: Block Settings
uk: Настроювання блоку

en: Settings have been saved.
uk: Налаштування збережено.

en: Add Rate
uk: Додати знижку

en: Dates
uk: Дати

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
uk: Якщо баланс менше або рівний 0.00 ₴

en: If the order status is not already Payment Received.
uk: Якщо статус замовлення ще не <strong>Оплату отримано</strong>

en: Base rate
uk: Базовий тариф

en: Restrictions
uk: Обмеження

en: Modifier
uk: Клавіша-модифікатор

en: Not Available
uk: Не доступний

en: Tomorrow
uk: Завтра

en: Preference
uk: Налаштування

en: Room
uk: Кімната
