Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: more
ar: المزيد

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Teaser
ar: موجز

en: Total
ar: المجموع

en: n/a
ar: غير متوفر

en: N/A
ar: غير موجود

en: Details
ar: التفاصيل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Method
ar: الطريقة

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Other
ar: آخر

en: Order
ar: الترتيب

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Product
ar: المنتج

en: Apply
ar: تطبيق

en: Available
ar: متوفّر

en: 1 guest | @count guests
ar[0]: ضيف واحد
ar[1]: لا ضيوف
ar[2]: ضيفين
ar[3]: @count ضيوف
ar[4]: @count ضيفا
ar[5]: @count ضيف

en: Dates
ar: التواريخ

en: Product Sku
ar: شفرة SKU للمنتج
