Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (71 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: more
fa: بیشتر

en: Quantity
fa: تعداد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Total
fa: مجموع

en: n/a
fa: هیچ

en: N/A
fa: هیچ

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Details
fa: جزئیات

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Amount
fa: مقدار

en: Method
fa: روش

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Other
fa: ساير

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Order
fa: سفارش

en: Threshold
fa: آستانه

en: Today
fa: امروز

en: Qty.
fa: تعداد

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Product
fa: محصول

en: Limits
fa: سقف‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Rate
fa: نرخ

en: Available
fa: در دسترس

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: Base rate
fa: نرخ پایه

en: Discounts
fa: تخفیف‌ها
