Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to id translation catalogue (63 entries)

en: Body
id: Isi

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: more
id: selengkapnya

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Teaser
id: Ringkasan

en: n/a
id: t/t

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: N/A
id: T/T

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Details
id: Rincian

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Amount
id: Jumlah

en: Method
id: Metode

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Fri
id: Jum

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Other
id: Lainnya

en: Order
id: Urutan

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: Cart
id: Keranjang

en: Product
id: Produk

en: Apply
id: Terapkan

en: Available
id: Ketersediaan

en: 1 guest | @count guests
id[0]: 1 tamu
id[1]: @count tamu

en: Dates
id: Tanggal
