Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to is translation catalogue (60 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: more
is: meira

en: Quantity
is: Magn

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Settings
is: Stillingar

en: One
is: Einn

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Total
is: Samtals

en: n/a
is: á ekki við

en: N/A
is: Á ekki við

en: Details
is: Nánar

en: Amount
is: Upphæð

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Fri
is: fös

en: Sat
is: Lau

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Order
is: Pöntun

en: Today
is: Í dag

en: Yesterday
is: Í gær

en: Qty.
is: Magn

en: Product
is: Vara

en: Apply
is: Virkja

en: 1 guest | @count guests
is[0]: 1 gestur
is[1]: @count gestir

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Discounts
is: Afslættir
