Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (86 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Type
pl: Typ

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: more
pl: więcej

en: Quantity
pl: Ilość

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: One
pl: Jeden

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Teaser
pl: Skrót

en: Total
pl: Razem

en: n/a
pl: n.d.

en: N/A
pl: niedostępne

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: Details
pl: Szczegóły

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Amount
pl: Ilość

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Method
pl: Metoda

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Other
pl: Inne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Order
pl: Kolejność

en: Ops
pl: Operacje

en: Threshold
pl: Próg

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesięcy

en: Book now
pl: Rezerwuj

en: Qty.
pl: Ilość

en: Cart
pl: Koszyk

en: Product
pl: Produkt

en: This action cannot be undone
pl: Ta operacja nie może być cofnięta

en: Limits
pl: Limity

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Rate
pl: Oceń

en: Children
pl: Dzieci

en: Available
pl: Dostępne

en: 1 guest | @count guests
pl[0]: 1 gość
pl[1]: @count gości
pl[2]: @count gości

en: Dates
pl: Daty

en: Base rate
pl: Podstawowa stawka

en: Restrictions
pl: Ograniczenia

en: Discounts
pl: Obniżki

en: Not Available
pl: Niedostępne

en: Booking
pl: Rezerwacja

en: Adults
pl: Dorośli

en: 1 night | @count nights
pl[0]: 1 noc
pl[1]: @count noce
pl[2]: @count nocy
