Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: more
ro: mai multe

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Settings
ro: Setări

en: One
ro: Unu

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: N/A
ro: N/D

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: Method
ro: Metodă

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Other
ro: Altele

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Order
ro: Comandă

en: Threshold
ro: Prag

en: Today
ro: Azi

en: Sort Order
ro: Ordine de sortare

en: Qty.
ro: Cantitate

en: Cart
ro: Coş

en: Product
ro: Produs

en: Apply
ro: Aplică

en: Available
ro: Disponibil

en: 1 guest | @count guests
ro[0]: 1 vizitator
ro[1]: @count vizitatori
ro[2]: @count de vizitatori

en: Dates
ro: Date
