Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (79 entries)

en: Body
vi: Nội dung

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Type
vi: Kiểu

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: more
vi: thêm

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: None
vi: Không có

en: Settings
vi: Thiết lập

en: One
vi: Một

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Update
vi: Cập nhật

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: Total
vi: Tổng

en: n/a
vi: không có

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: Details
vi: Chi tiết

en: End Date
vi: Ngày kết thúc

en: Amount
vi: Số lượng

en: Frequency
vi: Tần suất

en: Method
vi: Phương thức

en: Mon
vi: T2

en: Tue
vi: T3

en: Wed
vi: T4

en: Thu
vi: T5

en: Fri
vi: T6

en: Sat
vi: T7

en: Sun
vi: CN

en: January
vi: Tháng 1

en: February
vi: Tháng 2

en: March
vi: Tháng 3

en: April
vi: Tháng 4

en: May
vi: Tháng 5

en: June
vi: Tháng 6

en: July
vi: Tháng 7

en: August
vi: Tháng 8

en: September
vi: Tháng 9

en: October
vi: Tháng 10

en: November
vi: Tháng 11

en: December
vi: Tháng 12

en: Other
vi: Khác

en: General Settings
vi: Thiết lập chung

en: Order
vi: Thứ tự

en: Threshold
vi: Ngưỡng

en: Today
vi: Hôm nay

en: Yesterday
vi: Hôm qua

en: Days
vi: Ngày

en: Qty.
vi: SL.

en: Cart
vi: Giỏ hàng

en: Product
vi: Sản phẩm

en: This action cannot be undone
vi: Thao tác này không hủy bỏ

en: Limits
vi: Giới hạn

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Rate
vi: Tỷ lệ

en: Children
vi: Con

en: Available
vi: Có sẵn

en: 1 guest | @count guests
vi[0]: 1 khách
vi[1]: @count khách

en: Dates
vi: Ngày

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
vi: Nếu số dư nhỏ hơn hoặc bằng $0.00.

en: Not Available
vi: Hiện không có

en: Tomorrow
vi: Ngày mai

en: Room
vi: Phòng
