Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (63 entries)

en: Body
eu: Gorputza

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Type
eu: Mota

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: more
eu: gehiago

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Save
eu: Gorde

en: Update
eu: Eguneratu

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Teaser
eu: Laburpena

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Details
eu: Xehetasunak

en: End Date
eu: Bukaera data

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Method
eu: Metodoa

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Other
eu: Bestea

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Order
eu: Ordena

en: Today
eu: Gaur

en: Days
eu: Egunak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Rate
eu: Balorazioa

en: Available
eu: Gaituta

en: 1 guest | @count guests
eu[0]: gonbidatu bat
eu[1]: @count gonbidatu

en: Dates
eu: Datak

en: Tomorrow
eu: Bihar
