Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha3) - en to gl translation catalogue (68 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Type
gl: Tipo

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: more
gl: máis

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Search
gl: Buscar

en: None
gl: Ningún

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Update
gl: Actualizar

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Teaser
gl: Resumo

en: n/a
gl: n/d

en: N/A
gl: N/D

en: Start Date
gl: Data de Inicio

en: Details
gl: Detalles

en: End Date
gl: Data de Fin

en: Amount
gl: Cantidade

en: Method
gl: Método

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Other
gl: Outro

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: Order
gl: Orde

en: Threshold
gl: Umbral

en: Today
gl: Hoxe

en: Cart
gl: Cesta da compra

en: Product
gl: Produto

en: Apply
gl: Aplicar

en: Rate
gl: Valoración

en: Available
gl: Dispoñible

en: 1 guest | @count guests
gl[0]: 1 invitado
gl[1]: %count invitados

en: Dates
gl: Datas

en: Base rate
gl: Color base
