Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha3) - en to hr translation catalogue (66 entries)

en: Body
hr: Sadržaj

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Type
hr: Vrsta

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: more
hr: više

en: Quantity
hr: Količina

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Teaser
hr: Mamac

en: Total
hr: Ukupno

en: n/a
hr: nije dostupno

en: N/A
hr: N/D

en: Start Date
hr: Od datuma

en: Details
hr: Detalji

en: End Date
hr: Do datuma

en: Amount
hr: Iznos

en: Method
hr: Metoda

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: Other
hr: Ostalo

en: Order
hr: Redoslijed

en: Threshold
hr: Prag

en: Today
hr: Danas

en: Qty.
hr: Količina

en: Cart
hr: Košarica

en: Product
hr: Proizvod

en: Apply
hr: Primjeni

en: 1 guest | @count guests
hr[0]: @count gost
hr[1]: @count gosta
hr[2]: @count gostiju

en: Dates
hr: Datumi
