Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha3) - en to sk translation catalogue (73 entries)

en: Body
sk: Text

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Type
sk: Typ

en: Actions
sk: Akcie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: more
sk: viac

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Save
sk: Uložiť

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Total
sk: Celkom

en: n/a
sk: nie je

en: Start Date
sk: Dátum začatia

en: Details
sk: Podrobnosti

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: Amount
sk: Množstvo

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Method
sk: Metóda

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: January
sk: január

en: February
sk: február

en: March
sk: marec

en: April
sk: apríl

en: May
sk: máj

en: June
sk: jún

en: July
sk: júl

en: August
sk: august

en: September
sk: september

en: October
sk: október

en: November
sk: november

en: December
sk: december

en: Other
sk: Ostatné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Order
sk: Poradie

en: Threshold
sk: Hraničná hodnota

en: Today
sk: Dnes

en: Days
sk: Dni

en: Availability
sk: Dostupnosť

en: Qty.
sk: Množ.

en: Cart
sk: Košík

en: Product
sk: Produkt

en: Limits
sk: Obmedzenia

en: Apply
sk: Použiť

en: Rate
sk: Sadzba

en: Available
sk: Dostupné

en: 1 guest | @count guests
sk[0]: @count návštevník
sk[1]: @count návštevníci
sk[2]: @count návštevníkov

en: Dates
sk: Dátumy

en: Booking
sk: Rezervácia
