Hotel Booking System for Ubercart (6.x-4.0-alpha1) - en to be translation catalogue (61 entries)

en: Body
be: Тэкст

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Type
be: Тып

en: Actions
be: Дзеянні

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: more
be: болей

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Search
be: Пошук

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Save
be: Захаваць

en: Update
be: Абнавіць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Teaser
be: Цвялілка

en: n/a
be: [няма]

en: N/A
be: Не даступна

en: Details
be: Падрабязна

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: Method
be: Метад

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: Other
be: Іншыя

en: Order
be: Парадак

en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

en: Days
be: Дні

en: Months
be: Месяцы

en: Sort Order
be: Парадак вываду

en: Apply
be: Ужыць

en: Dates
be: Даты
