Ubercart HSBC CPI Payment Method (6.x-1.1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
fr: Une erreur est survenue lors du paiement. Veuillez nous contacter pour vous assurer que la commande a bien été soumise.

en: An unknown error occured.
fr: Une erreur inconnue s'est produite.

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Order complete
fr: Commande terminée

en: Capture
fr: Capturer

en: Order @order_id
fr: Commande @order_id

en: Submit order
fr: Soumettre la commande

en: view order
fr: voir la commande
