iDEAL Pro - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Order created through website.
nl: Bestelling geplaatst via de website.

en: Merchant ID
nl: Verkoper-ID

en: Test mode
nl: Testmodus

en: Let users pay through iDEAL (ING iDEAL Advanced, Rabobank iDEAL Professional or ABN iDEAL Zelfbouw).
nl: Laat gebruikers betalen via iDEAL (ING iDEAL Advanced, Rabobank iDEAL Professional of ABN iDEAL Zelfbouw).

en: iDEAL payment not available. Please choose an other payment method.
nl: iDEAL-betaling is niet beschikbaar. Kies alstublieft een andere betaalmethode.

en: Select your bank for iDEAL payment.
nl: Selecteer uw bank voor iDEAL-betaling.

en: Transaction ID: @trx_id
nl: Transactie-ID: @trx_id

en: Acquirer bank
nl: Acquirer-bank

en: Execute tests
nl: Tests uitvoeren

en: Executes tests required to complete iDEAL acceptance.
nl: Voert testen uit die verplicht zijn voor iDEAL-acceptatie.

en: Certificates path
nl: Pad naar certificaten

en: This directory should NOT be publicly accessible. It is therefore recommended to place it outside your wwwroot.
nl: Deze map mag NIET publiekelijk toegankelijk zijn. Het is daarom aangeraden deze map buiten de wwwroot te plaatsen.

en: Certificate filename
nl: Bestandsnaam certificaat

en: Private key filename
nl: Bestandsnaam private key

en: Private key password
nl: Wachtwoord private key

en: Select your bank...
nl: Selecteer uw bank...

en: Order @id (@count products)
nl: Bestelling @id (@count producten)

en: An error occurred handling your iDEAL payment. Please contact us for support.
nl: Er is een fout opgetreden bij het afhandelen van uw iDEAL-betaling. Neem alstublieft contact met ons op voor ondersteuning.

en: Thank you for your order! Unfortunately, your iDEAL payment could not be verified automatically. Please contact us for support.
nl: Bedankt voor uw bestelling! Helaas kon uw iDEAL-betaling niet automatisch geverifieerd worden. Neem contact met ons op voor ondersteuning.

en: Your iDEAL payment was cancelled or has failed. Your order was not completed. Please contact us for support.
nl: Uw iDEAL-betaling was geannuleerd of is mislukt. Uw bestelling was niet voltooid. Neem contact met ons op voor ondersteuning.

en: Tests failed: issuers list (directory request) could not be fetched. See watchdog for more information.
nl: Tests mislukt: issuers-lijst (directory request) kon niet worden opgehaald. Zie log voor meer informatie.

en: Test @amount failed: transaction request error. See watchdog for more information.
nl: Test @amount mislukt: transactieverzoek mislukt. Zie log voor meer informatie.

en: Test @amount failed: status request did not return expected status. See watchdog for more information.
nl: Test @amount mislukt: statusverzoek retourneerde niet de verwachte waarde. Zie log voor meer informatie.

en: Test @amount failed: status request did not return expected error. See watchdog for more information.
nl: Test @amount mislukt: statusverzoek gaf niet de verwachte fout. Zie log voor meer informatie.

en: All tests completed successfully.
nl: Alle tests zijn succesvol uitgevoerd.

en: Transaction with ID @trx_id from @acct (@name, @city)
nl: Transactie met ID @trx_id van @acct (@name te @city)

en: Payment of @amount submitted through iDEAL.
nl: Betaling van @amount ingekomen via iDEAL.

en: iDEAL reported payment of @amount from @acct (@name, @city).
nl: iDEAL meldde betaling van @amount van @acct (@name te @city).

en: iDEAL payment failed with status @status_code
nl: iDEAL-betaling mislukt met status @status_code

en: iDEAL status still OPEN after 24 hours.
nl: iDEAL-status is nog steeds OPEN na 24 uur.

en: iDEAL payment creation error: @error
nl: Fout bij aanmaken iDEAL-betaling: @error

en: User visited iDEAL complete page without a cart.
nl: Gebruiker bezocht iDEAL-voltooiingspagina zonder winkelwagen.

en: iDEAL testcase @amount failed with error: @error
nl: iDEAL test @amount mislukt met fout: @error

en: Error fetching issuers list: @error
nl: Fout bij het ophalen van issuerslijst: @error

en: iDEAL payment status request error: @error
nl: Fout bij statusverzoek iDEAL-betaling: @error

en: iDEAL payment failed: status: @status_code
nl: iDEAL-betaling mislukt: status @status_code

en: Logs iDEAL transaction statuses.
nl: Logt iDEAL-transactiestatussen.

en: The Ubercart order ID.
nl: De Ubercart bestellings-ID.

en: The iDEAL transaction ID.
nl: De iDEAL–transactie-ID.

en: The iDEAL transaction status.
nl: De iDEAL-transactiestatus.

en: The transaction status timestamp.
nl: Het tijdstip van de transactiestatus.

en: iDEAL Professional requires the PHP <a href='!openssl_url'>OpenSSL</a> library.
nl: iDEAL Professional vereist de PHP <a href='!openssl_url'>OpenSSL</a>-bibliotheek.

en: iDEAL Professional requires PHP version 5.
nl: iDEAL Professional vereist PHP versie 5.

en: iDEAL pending
nl: In afwachting van iDEAL

en: Receive payments through ING iDEAL Advanced, Rabobank iDEAL Professional or ABN iDEAL Zelfbouw.
nl: Ontvang betalingen via ING iDEAL Advanced, Rabobank iDEAL Professional of ABN iDEAL Zelfbouw.

en: iDEAL — Pay online through your own bank
nl: iDEAL — Online betalen met uw eigen bank
