Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Delete
da: Slet

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Total
da: I alt

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Tax rate
da: Afgift

en: Rate
da: Bedøm

en: Update report
da: Opdater rapport

en: Order statuses
da: Ordrestatusser

en: Export to CSV file.
da: Eksport

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
da: Kun ordrer med udvalgte statusser vil blive medtaget i rapporten.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
da: Hold Ctrl + klik for at vælge flere statusser.

en: You must select at least one order status.
da: Du skal minimum vælge en ordrestatus.

en: Jurisdiction
da: Jurisdiktion

en: Tax Name
da: Afgiftsnavn

en: Total taxable amount
da: Samlet afgiftsbelagt bel

en: Total tax collected
da: Total opkrævet afgift

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
da: * Ingen information om jurisdiktion, afgiftssats eller afgiftsbelagt beløb er tilgængelig for denne linje.

en: Customize tax report parameters
da: Tilpas afgiftsrapport-parametre

en: Product classes
da: Produktklasser
