Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to et translation catalogue (17 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: The configuration options have been saved.
et: Seadistusvalikud on salvestatud.

en: Total
et: Kokku

en: Start date
et: Alguskuupäev

en: End date
et: Lõpu kuupäev

en: Tax rate
et: Maksumäär

en: Rate
et: Määr

en: Update report
et: Uuenda aruanne

en: Order statuses
et: Tellimuse olekud

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
et: Aruandesse on lisatud vaid valitud olekuga tellimused.

en: Jurisdiction
et: Õigusruum

en: Tax Name
et: Maksu nimetus

en: Total taxable amount
et: Kogu maksustatav summa

en: Total tax collected
et: Kõik kogutud maksud

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
et: * Selle kaubaartikli kohta pole teada  õigusruumi, maksuäära või maksustatavat summat.

en: Customize tax report parameters
et: Maksuraportite parameetrite muutmine

en: Adjust these values and update the report to build your sales tax report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
et: Nende väärtuste kohendamine ja maksuaruande uuendamine. Pärast uuendamist võib aruande lisada järjehoidjatesse.
