Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Total
it: Totale

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Tax rate
it: Aliquota

en: Rate
it: Aliquota

en: Update report
it: Aggiorna report

en: Order statuses
it: Status ordine

en: Export to CSV file.
it: Esporta in formato CSV.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
it: Verranno inclusi nel report solamente gli ordini con gli status selezionati.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
it: Tieni premuto Ctrl + clic per selezionare più status.

en: You must select at least one order status.
it: Devi selezionare almeno uno status ordine.
