Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Total
nl: Totaal

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Tax name
nl: Belastingnaam

en: Tax rate
nl: Belastingtarief

en: Rate
nl: Percentage

en: Update report
nl: Rapportage bijwerken

en: Order statuses
nl: Bestellingsstatussen

en: Export to CSV file.
nl: Exporteer naar CSV-bestand.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
nl: Alleen bestellingen met geselecteerde statussen zullen worden opgenomen in het rapport.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
nl: Voor meerdere statussen gebruik Ctrl + klik.

en: You must select at least one order status.
nl: Selecteer minimaal één status.

en: Submit Changes
nl: Veranderingen opslaan

en: Jurisdiction
nl: Wetgeving

en: Tax Name
nl: Naam van belasting

en: Total taxable amount
nl: Totaal belastbaar bedrag

en: Total tax collected
nl: Totaal geheven belasting

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
nl: * Voor deze regel is geen regelgeving, belastingtarief of belastbaar bedrag bekend.

en: Adjust these values and update the report to build your sales tax report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
nl: Pas deze waarden aan en sla de wijzigingen op om het BTW-overzicht samen te stellen. U kunt een snelkoppeling maken naar het rapport zodat u het later gemakkelijk kunt terugvinden.

en: Product classes
nl: Productklassen

en: View report on sales tax.
nl: Bekijk een rapportage van belastingverkopen.

en: Tax Rate
nl: Belastingtarief
