Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Tax rate
pt: Alíquota de Imposto

en: Rate
pt: Avaliar

en: Update report
pt: Atualizar relatório

en: Order statuses
pt: Status do pedido

en: Export to CSV file.
pt: Exportar para arquivo CSV.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
pt: Apenas pedidos com o status selecionado serão incluídos no relatório.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
pt: Mantenha a tecla CTRL apertada e clique nos status para selecionar mais de um status.

en: You must select at least one order status.
pt: Você deve selecionar pelo menos um status para o pedido

en: Submit Changes
pt: Enviar alterações

en: Product classes
pt: Classes de produtos

en: Tax Rate
pt: Taxa de Imposto
