Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Total
ru: Итого

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Tax name
ru: Имя налога

en: Tax rate
ru: Налоговая ставка

en: Rate
ru: Ставка

en: Update report
ru: Обновить отчёт

en: Order statuses
ru: Состояния заказов

en: Export to CSV file.
ru: Экспорт в CSV-файл.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
ru: В отчёт включаются только заказы с выбранными статусами.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
ru: Держите Ctrl для множественного выбора.

en: You must select at least one order status.
ru: Вы должны выбрать хотя бы один статус заказа.

en: Submit Changes
ru: Сохранить изменения

en: Jurisdiction
ru: Юрисдикция

en: Tax Name
ru: Название налога

en: Total taxable amount
ru: Всего налогооблагаемая сумма

en: Total tax collected
ru: Всего налогов собрано

en: Customize tax report parameters
ru: Настройте параметры налогового отчёта

en: View report on sales tax.
ru: Просмотр отчёта по налогу с продаж.
