Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Total
sv: Totalt

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Tax rate
sv: Skattesats

en: Rate
sv: Betygsätt

en: Update report
sv: Uppdatera rapport

en: Order statuses
sv: Beställningsstatusar

en: Export to CSV file.
sv: Exportera till CSV-fil.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
sv: Endast beställningar med valda statusar kommer att tas med i rapporten.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
sv: Håll ned Ctrl och klicka för att välja flera statusar.

en: You must select at least one order status.
sv: Du måste välja minst en beställningsstatus.

en: Jurisdiction
sv: Behörighet

en: Tax Name
sv: Namn på skatt

en: Total taxable amount
sv: Totalt skattepliktigt belopp

en: Total tax collected
sv: Total skatt insamlad

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
sv: * Ingen information om behörighet, skattesats, eller beskattningsunderlaget är tillgänglig för denna linje.

en: Customize tax report parameters
sv: Anpassa parametrar för skatterapporter

en: Adjust these values and update the report to build your sales tax report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
sv: Justera dessa värden och uppdatera rapporten för att bygga din rapport om omsättningsskatt. När de är inlagda kan rapporten bokmärkas för enkel referens i framtiden.
