Ubercart Included Tax (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Total
uk: Всього

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Tax rate
uk: Податкова ставка

en: Rate
uk: Оцінити

en: Update report
uk: Оновити звіт

en: Order statuses
uk: Статуси замовлень

en: Export to CSV file.
uk: Експортувати до CSV-файла.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
uk: Тільки замовлення з обраними статусами буде включено до звіту.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
uk: Утримуйте клікаючи клавишу Ctrl щоб обрати декілька статусів.

en: You must select at least one order status.
uk: Ви повинні вибрати хоча б один статус замовлення.

en: Submit Changes
uk: Надіслати зміни

en: Jurisdiction
uk: Юрисдикція

en: Tax Name
uk: Назва податку

en: Total taxable amount
uk: Повна оподатковувана сума

en: Total tax collected
uk: Усього зібрано податків

en: Customize tax report parameters
uk: Персоналізуйте параметри податкового звіту

en: Node id
uk: Id матеріалу

en: Product classes
uk: Класи товарів

en: View report on sales tax.
uk: Перегляд звіту про податок з продажу.

en: Tax Rate
uk: Податкова ставка
