Invite Discount (6.x-1.2-beta1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Configuration saved.
fr: Configuration enregistrée.

en: Message text
fr: Texte du message

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Allowed Roles
fr: Rôles autorisés

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
fr: Utilisez du texte brut pour éviter les problèmes dûs aux entités HTML !

en: Message subject
fr: Sujet du message

en: Discount type
fr: Type de réduction

en: Coupon code
fr: Code du coupon

en: Discount value
fr: Valeur de la réduction

en: Enter values without symbols, for 15%, enter "15" and choose Percentage as the discount type.
fr: Entrez des valeurs sans symbole : pour "15%", entrez "15" et choisissez Pourcentage comme type de réduction.

en: Minimum order limit
fr: Limite minimum de commande

en: A minimum order total that applies to the coupon, or 0 for no minimum order limit.
fr: La limite minimum de commande pour appliquer le coupon, ou 0 si il n'y a pas de limite minimum.

en: Coupon name
fr: Nom du coupon

en: Coupon value
fr: Valeur du coupon
