Invite Discount (6.x-1.2-beta1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Configuration saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Message text
pt: Texto de mensagem

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Message subject
pt: Assunto da mensagem

en: Discount type
pt: Tipo de desconto

en: Coupon code
pt: Código do cupom

en: How many days will a coupon will stay valid.
pt: Por quantos dias um cupom estará válido.

en: Discount value
pt: Valor do desconto

en: Enter values without symbols, for 15%, enter "15" and choose Percentage as the discount type.
pt: Digite os valores sem os símbolos, para 15%, digite "15" e escolha o percentual como o tipo de desconto.

en: Minimum order limit
pt: O limite mínimo para

en: A minimum order total that applies to the coupon, or 0 for no minimum order limit.
pt: Um total mínimo de pedidos que se aplicam para o cupom, ou 0 para sem limite mínimo de pedidos.

en: Coupon name
pt: Nome do cupom

en: Coupon value
pt: Valor do cupom

en: Last valid date to use coupon
pt: Última data válida para uso do cupom

en: get invite discounts
pt: pegar convites de descontos

en: Let users to get discounts for referred users purchases
pt: Permitir os usuários darem descontos para compras de usuários referidos
