Invite Discount (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Save
de: Speichern

en: Configuration saved.
de: Die Konfiguration wurde gespeichert.

en: Message text
de: Text der Nachricht

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
de: Direkter Ersatz von Text wird bevorzugt, um mögliche HTML-Fehler zu vermeiden.

en: Message subject
de: Betreff der Nachricht

en: Discount type
de: Rabattart

en: Coupon code
de: Gutscheincode

en: Coupon Code Pattern
de: Gutscheincode-Muster

en: Validity Period
de: Gültigkeitsdauer

en: Minimum order limit
de: Mindestbestellmenge

en: Invitee mail
de: E-Mail der eingeladenen Person

en: Coupon name
de: Gutscheinname

en: Coupon value
de: Gutscheinwert
